۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲:۴۶

براي درمان بواسير هيچ گاه جراحي را انتخاب نكنيد چون  شما كنترل خود را در دفع باد شكم از دست مي دهيد.تا ۱۵ روز صبح ناشتا يك روز در ميان :يك روز ۲۲ ليوان عرق شاهتره را داغ كنيد تا به حد جوش برسد ، بلافاصله آن را روي ۳ قاشق غذاخوري خاكشير كه از قبل تميز كرده ايد بريزيد و به جاي صبحانه ميل كنيد . و تاظهر هيچ چيز نخوريد مگر كمپوت با فرني  رقيق .روز بعد ۳ قاشق غذاخوري ترنجبين را در يك ونيم ليوان آب جوش حل كنيد و صاف كرده داغ داغ روي ۳ قاشق خاكشير كه از قبل تمييز كرده ايد بريزيد و به جاي صبحانه ميل كنيد و تاظهر مثل روز قبل عمل نماييد .بعد از ظهر هم مسهل عام را مصرف كنيد البته براي تاثير بهتر مسهل عام براي بواسير ، به آن  سه پستان ، آويشن و قدومه از هر كدام ۲۵ گرم  اضافه كنيد.

درماني ديگر :

براي درمان دارويي بايد ۵۰ گرم خار شتر را با سه ليوان آب بجوشانند (و اگر آرام بجوشانند با دو ليوان) تا در زماني حدود نيم ساعت به يك ليوان تبديل گردد و آن را نگاه دارد به همان شكل تا صبح بماند و بعد آن را صاف كنند و آن يك ليوان را به مدت ۵ روز بخورند و در عين حال با ضماد بواسير (قابل تهيه از مطب) يا با روغن هاي طبيعي (روغن محلي يا روغن كوهان شتر) محل را چرب نگه دارند. همچنين در برخي موارد بسته به نظر پزشك، مي بايست زالو بياندازند و يا از دستشان به شيوه سنتي خون بگيرند و فصد درماني كنند.ضمناً از اغذيه غليظ و ثقيل مانند گوشت گاو، آهو، انواع گوشت قرمز، بادنجان، عدس، كلم، شير، خرما، ماهي شور، نمك زياد، سير، پياز، ميوه هاي باد انگيز كه اين علت را تشديد مي كنند بپرهيزند. گوشت سفيد طيور (مانند گنجشك)، مرغ محلي و خروس فربه و هر چه مولد خون صالح است مانند خربزه، انار، زرشك، آلو، رب غوره، شيره خرفه، سماق، آبغوره، آبليمو، آش و ليمو باشد، بخورند، چراكه خون ثقيل را دفع مي كنند. اگر از خلط صفرا باشد خوردن هليه زرد مفيد است.
تذكر: اگر بعد از درمان، موارد فوق الذكر را رعايت نكرديد و سودازاها را زياد مصرف كرديد يا اين كه يبوست پيدا كنيد، ممكن است بيماري شما برگردد.خون درمانيحجامت و زالو درماني و فصد در درمان بواسير بسيار مفيد و گاه ضروري است بخصوص كه همراه با داروهاي ديگر درمان بواسير اعمال گردد. اساسا كساني كه عادت به حجامت و خون دهي از طريق زالو دارند كمتر به بواسير مبتلا مي شوند.هرگز خونگيري به روش طب غربي مورد نظر ما نيست .شايان ذكر است اين روش بهترين روش در درمان اين بيماريست.غذاي بيماران بواسيريبايد از خوردن سرخكردني ، كباب ، گوشت هاي غليظ ، گوشت گوساله و گاو ، شير و آنچه وابسته به شير است ، سير و ادويه جات ، سوسيس كالباس ، انواع ساندويچ ها ، شيريني جات قنادي ، ناني كه با جوش  شيرين پخته شده باشد ، آب يخ ، نوشابه ، و هرچيزي كه باعث يبوست و سفتي مدفوع شود پرهيز كنند. غذاها بايد ملين و نرم كننده باشد .خوردن  خسيانده
۵ عدد انجير و ۱۰ عدد آلو بخارا ناشتا بسيار خوب است . سوپ هايي كه با سبزيهاي گشنيز و برگ چغندر و تره و آلوي بخارا پخته شود در دستور كار قرار گيرد و گوشت فقط آب پز و همراه با مواد فوق پخته شود ، آنهم گوشت مرغ با گوسفند باشد.بخور بواسيرتخم گشنيز و آويشن و گل ختمي و تخم مرو را با مقداري آب بجوشانيد و موضع را مرتب بخور دهيد .قرص بواسيرهليله سياه و هليله زرد و مصطكي و كندر و ريوند چيني و انزورت و گل سرخ و صبر زردداروها را  مساوي بگيريد و بكوبيد و نرم كنيد و در آب مقل ازرق خمير كرده و بصورت قرص هاي يك نخودي خشك كنيدقرص هاي بواسير نسخه هاي متعدد دارد كه در كتاب هاي داروسازي گياهي موجود ميباشد بخصوص قرصي نيز از حضرت امام رضا (ع) نقل شده است كه ان بسيار موثر تر است .و در آخر…بعد از پاكسازي دو هفته اي با دارو هاي بالا و انجام حجامت يا زالو درماني ميتوانيد خون بواسير را با دارو بند بياوريد مشروط به اين كه خوني كه خارج ميشود خون سياه و پرماده نباشد  بلكه رقيق و روشن باشد از تركيب نشستني زير استفاده كنيد. البته اين نشستني تكمه بواسير را جمع هم مي كند.

پوست انار                    ۱۰۰  گرم

مازو                           ۵۰   گرم

سماق                         ۱۵۰  گرم

تخم گشنيز                    ۳۰ گرم

همه را مخلوط و نيمكوب كرده –  هر شب نصف استكان از مخلوط را با دو ليتر آب بمدت ۱۵ دقيقه بجوشانيد سپس صاف كرده با دو استكان سركه مخلوط كرده بيست دقيقه در آب آن بنشينيد بمدت يك تا دو هفته هر شب تكرار كنيد.

 

نوشته شده توسط مددي | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
 
طراحی سایت
طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی
www.webcando.ir

تابلو سازی
خدمات تابلو سازی پرکاس
perkasco.com

درمان بواسیر
درمان بواسیر با آخرین متد
clinicdarman.com/بواسیر-هموروئید/درمان-بواسیر/

شبیه ساز پرواز
خرید تجهیزات پرواز و شبیه سازی
www.irfly.ir

درمان هموروئيد با لیزر
درمان بواسیر با لیزر و هموروئید
clinicdarman.com/بواسیر-و-هموروئید/جراحی-هموروئید/

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی و منزل چید فرم
www.chidform.com/

نمای چوب
ترمووود و چوب نمای شرکت بریج
www.bridgeco.ir/

شقاق چیست
همه چیز درباره شقاق
www.darmancolorectal.com/fissure

فیشر
همه چیز درباره فیشر
www.darmancolorectal.com/fissure


طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
www.webcando.ir/web-design/marketing-site-design.html